Versenyjog a XXI. században

Versenyjog a XXI. században

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

A JÖSz Intézet tudományos pályázatot hirdet 

Versenyjog a XXI. században

címmel

A versenyjog iránt érdeklődő joghallgatók, fiatal jogászok és doktoranduszok tudományos törekvéseinek támogatásra

I. A Pályázat célja

A JÖSz Intézet a JÖSz Alapítvány kutató és kutatást támogató szervezeti egysége, melynek célja az Alapítvány állam- és jogtudományok művelésével kapcsolatos tevékenységének megvalósítása.

A JÖSz Intézet a JÖSz Alapítvány céljainak megfelelően ösztöndíjat hirdet a jogtudomány területén tevékenykedő, hazai és határon túli gradulális jogász hallgatók és doktoranduszok kutatási tevékenységének támogatására (a továbbiakban: Ösztöndíj).

Az Ösztöndíjprogram keretében a 2024-es évben három pályázó kutatása részesülhet támogatásban, akik részére – a pályázati kiírásban és az ahhoz kapcsolódó dokumentumokban előirt feltételek mellett – három hónapon keresztül havi 50 000 forint, összesen 150 000 forint összegű ösztöndíj kerül folyósításra.

II. A pályázásra jogosult személyek köre

Pályázat benyújtására jogosult minden hazai és határon túli, jogi egyetemen tanuló joghallgató, jogász valamint jogtudományi területen kutató doktorandusz (mind a komplex vizsga előtt, mind a komplex vizsga után), aki az alábbi feltételeknek megfelel:

  • magyar nyelven beszél és előadásképes;
  • valamely jogi egyetemmel hallgatói jogviszonyban áll, vagy valamely doktori iskolával doktoranduszi jogviszonyban áll; (a továbbiakban: pályázó), vagy
  • jogi diplomáját a pályázat kiírását megelőző 5 éven belül szerezte meg.

III. A támogatás összege

A támogatás összege három hónapon keresztül havi 50 000 forint, összesen 150 000 forint. 

Az ösztöndíjak folyósítása január hónapban kezdődik. Az ösztöndíjas pályázók részére – az általuk megjelölt bankszámlaszámra – havi rendszerességgel kerülnek kifizetésre az egyes ösztöndíj részletek.

IV. Támogatott kutatási területek és témák, a nyertes pályázó kötelezettségei

Az Ösztöndíjprogram keretében a versenyjog aktuális kérdéseivel, XXI. századi kihívásaival, vagy új gyakorlataival foglalkozó tudományos kutató- és alkotómunkák részesülhetnek támogatásban. Az ösztöndíjat elnyert pályázó (a továbbiakban: ösztöndíjas) vállalja, hogy a pályázatában felvázolt témakörben a három hónapos ösztöndíjas időszak lejártát követő 2 hónapon belül egy legalább 50.000 karakter (szóközökkel) terjedelmű pályamunkát, továbbá a kutatás főbb megállapításait összefoglaló rezümét készít, és kutatásának eredményeit egy, a JÖSz Intézet által szervezett tudományos konferencián is előadja. Az ösztöndíjas vállalja, hogy kutatási témájában – a JÖSz Intézet kérése esetén – előadást tart a JÖSz Szakkollégium hallgatói számára. Az ösztöndíjas az Ösztöndíjprogram keretében kizárólag olyan, a pályázó kizárólagos szellemi alkotását képező pályaművet nyújthat be, amelyet korábban még nem hozott nyilvánosságra. Az ösztöndíjas vállalja, hogy az általa készített pályamunkára korlátlan és kizárólagos felhasználási jogot enged a JÖSz Alapítványnak a pályamunka publikálása, illetőleg minél szélesebb körben való elterjesztése céljából. Az ösztöndíjas vállalja tovább, hogy egy, az ösztöndíjasokat bemutató interjúsorozat keretében szerepel a JÖSz Intézet honlapján, valamint hozzájárul ahhoz, hogy a JÖSz Intézet az ösztöndíjas személyét, továbbá az ösztöndíj tényét feltüntesse kommunikációs csatornáin.

V.  A pályázat benyújtásának követelményei

A pályázó az intezet@josz.org email címen nyújthatja be pályázati dokumentumait.

Beadási határidő: 2024. november 15.

A pályázatnak tartalmaznia kell a pályázó 

  • fényképes önéletrajzát,
  • maximum 4 oldalas kutatási tervét,
  • publikációs listáját,
  • hallgatói jogviszony igazolását vagy diplomabizonyítványát.

A pályázat benyújtásának nem képezi feltételét a szakmai ajánlás, azonban az előnyt jelenthet a pályázatok elbírálása során. A kutatási tervben ki kell térni a pályamunka címére, a témaválasztás indoklására (aktualitás, relevancia, személyes szakmai előzmények a területen), a kutatás kitűzött céljára, a munkaterv és munkamódszer ismertetésére, továbbá az elérendő (várt, tervezett) eredmények és azok gyakorlati hasznosítási lehetőségeinek a bemutatására.

VI. A pályázatok elbírálása

A beérkezett pályázatokat a JÖSz Intézet vezetősége által delegált háromtagú bizottság (a továbbiakban: bizottság) bírálja el. Hiányosan benyújtott pályázat esetében a bizottság egy alkalommal hiánypótlást rendel el, amelynek nem vagy nem megfelelő teljesítése a pályázat kizárását vonja maga után. Amennyiben a jelentkezők létszáma, a pályázatok magas színvonala vagy egyéb körülmény indokolja, a pályázók szóbeli meghallgatására is sor kerülhet. A bizottság döntéséről elektronikus úton értesíti a pályázókat. Az eredményes pályázókkal a JÖSz Alapítvány ösztöndíj-támogatási szerződést köt.  

VII. Adatkezelés

A JÖSz Alapítvány adatkezelési tájékoztatója az alábbi linkre kattintva érhető el:

Adatkezelési tájékoztató

VIII. Kapcsolattartás

Amennyiben bármilyen kérdése merül fel a pályázattal kapcsolatban, a JÖSz Intézet az intezet@josz.org email címen rendelkezésére áll.

Sikeres pályázást kívánunk!

Dr. Kolláth Mihály Gábor
Főigazgató
JÖSz Intézet